22 Nisan 2013 Pazartesi

SALT Yorumlama, SALT Galata’daki 1+8 sergisi kapsamında, lise öğrencilerinin katılımına yönelik “Ben kimim?” adlı bir atölye serisi düzenliyor.

SALT Yorumlama, SALT Galata’daki 1+8 sergisi kapsamında, lise öğrencilerinin katılımına yönelik “Ben kimim?” adlı bir atölye serisi düzenliyor.
  • Salt Atölye IVAtölye05 Mart 2013 Salı | 09:30Şehir: İstanbul Avrupa
    Adres: Salt Galata
    İletişim: (0212) 334 22 31, yorumlama@saltonline.org
SALT Yorumlama, SALT Galata’daki 1+8 sergisi kapsamında, lise öğrencilerinin katılımına yönelik “Ben kimim?” adlı bir atölye serisi düzenliyor. Sanatçılar Endam Acar ve Gözde Türkkan’ın yürütücülüğünde gerçekleştirilecek atölyelerde, kimlik, sınır ve önyargı kavramları tartışmaya açılacak.

İki sanatçının farklı çalışma alanları yaratacağı atölye serisi, lise grupları için mevcut politik, kültürel ve bireysel algıları tartışabilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyor. SALT Yorumlama ekibi rehberliğindeki sergi turuyla başlayacak atölye programında “Aidiyet nedir?”, “Kimliği belirleyen sosyal faktörler nelerdir?”, “Öteki kimdir?” ve “Ne kadar önyargılıyız?” gibi sorulara cevap aranacak. 

Program, öğrencilerin farklı malzemeler kullanarak ürettikleri fotoğraf, animasyon video ve kolaj çalışmalarıyla tamamlanacak. Atölye süresince üretilen tüm projeler www.pinterest.com'da paylaşılacak.

Atölye dili Türkçe’dir.
Tüm lise öğrencilerinin katılımına açıktır.
Devlet okullarına ücretsiz ulaşım sağlanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder